Prejsť na obsah
Novinky

Výkony dvoch školských talentov z McDonald’s Cupu získali ocenenie najlepších hráčov Grassroots programu SFZ

Senec, 1. marca 2020 –   V nedeľu večer prevzali na slávnostnom galavečeri „Gala Grassroots futbalu“ ocenenia za rok 2019 laureáti 22 individuálnych kategórií.  Vyhodnotený bol tiež najlepší projekt roka, aktivita roka, najlepšia ženská ligová jedenástka 2018/19 a Cenu fair play Mudr. Ivana Chodáka si prevzalo deväť osobností slovenského futbalu. Svoje ceny si prišli prevziať aj mladé futbalové talenty a hráči McDonald´s Cupu Jakub Koščo a Timea Majanová.

Prvou oceňovanou kategóriou boli TALENTY. Sklenenú kopačku za prvenstvo v kategórii „Talent“ prevzalo deväť najlepších futbalistov a futbalistiek v deviatich mládežníckych kategóriách. Organizátori vyhodnotili víťazov štyroch kategórií v školských súťažiach (od 10 do 13 rokov) a víťazov troch kategórií v klubových súťažiach (od 15 do 19 rokov) v sezóne 2018/19. V kategóriách U10 chlapcov a WU10 dievčat sa o držiteľoch trofejí rozhodovalo na základe výkonov na finálových turnajoch o majstra Slovenska v rámci projektu McDonald‘s Cup 2018/19. Najlepších hráčov a hráčky vyhodnotil organizačný výbor turnaja zložený zo zástupcov technického úseku SFZ.

JAKUB KOŠČO, zo Základnej školy Okružná, Michalovce, si významné ocenenie prevzal z rúk Martina Žambu, reprezentačného trénera Slovenska do 15 rokov. Školský futbalový tím z Michaloviec, v ktorom Jakub hral v minulom ročníku McDonald´s Cupu, veľmi úspešne prešiel všetkými kolami až na Majstrovstvá Slovenska v Poprade. Šikovní Michalovčania získali prvenstvo vo svojej A skupine, no na druhý deň nedokázali počas finálového zápasu čeliť veľkej presile Trenčanov. Po napínavom zápase získali krásne druhé miesto, stali sa tak druhou najlepšou základnou školou 21. ročníka McDonald´s Cupu spomedzi 945 prihlásených slovenských škôl. Jakub bol zároveň vyhlásený za najlepšieho hráča majstrovstiev.

Dievčenským talentom bola vyhlásená TIMEA MAJANOVÁ zo Základnej školy Laca Novomeského z Trenčína. Cenu odovzdala Natália Látal Mackovičová, administrátorka ženského futbalu SFZ. Družstvá trenčianskej Základnej školy Novomeského sú pre McDonald´s Cup a fanúšikom veľmi známe. Počas 21. ročníka obhájili svoj majstrovský titul už 2-krát, rovnako úspešne zdolávajú mnoho rokov všetky družstvá na okresných aj krajských kolách. Timea bola súčasťou školského tímu 2 roky. Počas Finále v Poprade  vo finálovom zápase vyhrali nad Michalovčanmi so skóre 7:2, pričom 2 góly dala Timea, najlepšia hráčka a zároveň hráčka s najtvrdšou strelou majstrovstiev.

Podobné novinky

Kto bude novým šampiónom? Ideme do veľkého finále! Tretie číslo McDonald’s Cup NEWS prináša prehľad tých najlepších tímov, ktoré sa prebojovali až do finále. „Osem najlepších školských družstiev sa proti sebe postaví na trávniku Národného tréningového  centra SFZ v Senci vo štvrtok a piatok 9. – 10. júna 2022, kde sa rozhodne o absolútnom víťazovi turnaja,“ hovorí Grassroots  koordinátor … Continued

Štvrté číslo McDonald’s Cup NEWS prináša výsledky finálových zápasov 23. ročníka McDonald’s Cupu, ktoré sa odohrali začiatkom júna na trávniku Národného tréningového centra Slovenského futbalového zväzu v Senci. Pozrite si fotky súťažných tímov a prečítajte si, ako sa hralo malým futablovým hviezdam.

Majstrovský titul v 23. ročníku McDonald’s Cupu obhájili sú žiaci a žiačky zo Základnej školy Laca Novomeského 11 z Trenčína. V Národnom tréningovom centre Slovenského futbalového zväzu v Senci sa stretlo osem najlepších tímov, ktoré si zmerali sily o titul majstrov Slovenska. Trenčanom určil žreb Finále skupinu A. V tej dominovali už počas skupinových zápasov, … Continued