Prejsť na obsah
Krajské kolá

Trnavské krajské kolo – 19. ročník McDonald´s Cup 2016/2017

V piatok sa skončili krajské kolá 19. ročníka McDonald´s Cup, posledné z ôsmych sa odohralo v Trnave. Pod pomyselnou zástavou Trnavského kraja bude na Finále v Poprade kopať Základná škola Kornela Mahra 11 z Trnavy.

Krajské kolo Trnava sa opäť po roku odohralo v športovom areáli Lokomotíva. Na úvodnom nástupe družstiev sa zúčastnili zástupcovia Okresného úradu – odboru školstva, Trnava, krajský koordinátor Slovenského futbalového zväzu Akos Bugár, zástupcovia reštaurácie McDonald´s Trnava a nechýbal ani Ronald McDonald.

Skupiny:Družstvá boli rozlosované do skupín A a B, zápasy sa hrali 10 minút na 2 polčasy. Skupina A: Piešťany, Šamorín, Holíč, Sereď. Víťazstvo získal Šamorín. Skupina B: Trnava, Hlohovec, Senica. Víťazom skupiny sa stala trnavská škola.

Semifinále:Ďalej medzi sebou bojovali podľa umiestnenia tímy zo skupín. O Víťazi a druhí umiestnení zo skupín postúpili do semifinále a finále. O  5. miesto sa proti sebe postavili družstvá Hlohovec – Piešťany, ukončenie zápasu 4:5. O bronzovom víťazovi rozhodol zápas medzi Senicou a Holíčom, s výsledkom 1:4.

Finále:Vo finále sa proti sebe postavili tímy trnavská ZŠ Kornela Mahra 11 a ZŠ M. Bela zo Šamorína. Zápas bol napínavý od prvej minúty, Trnavčanom domáce prostredie prospelo. Zvíťazili nad Šamorínom stavom 5.2. Víťazom Trnavského krajského kola sa stala Základná škola Kornela Mahra z Trnavy. Tréner trnavského družstva Viktor Miko neskrýval radosť: „Je to veľká odmena pre našich hráčov za tvrdé tréningy.“ Zatiaľ špeciálnu taktiku do Popradu nemajú, ostatných súperov nepoznajú, no určite niečo vymyslia a dajú zo seba všetko.

Podobné novinky

Kto bude novým šampiónom? Ideme do veľkého finále! Tretie číslo McDonald’s Cup NEWS prináša prehľad tých najlepších tímov, ktoré sa prebojovali až do finále. „Osem najlepších školských družstiev sa proti sebe postaví na trávniku Národného tréningového  centra SFZ v Senci vo štvrtok a piatok 9. – 10. júna 2022, kde sa rozhodne o absolútnom víťazovi turnaja,“ hovorí Grassroots  koordinátor … Continued

Štvrté číslo McDonald’s Cup NEWS prináša výsledky finálových zápasov 23. ročníka McDonald’s Cupu, ktoré sa odohrali začiatkom júna na trávniku Národného tréningového centra Slovenského futbalového zväzu v Senci. Pozrite si fotky súťažných tímov a prečítajte si, ako sa hralo malým futablovým hviezdam.

Majstrovský titul v 23. ročníku McDonald’s Cupu obhájili sú žiaci a žiačky zo Základnej školy Laca Novomeského 11 z Trenčína. V Národnom tréningovom centre Slovenského futbalového zväzu v Senci sa stretlo osem najlepších tímov, ktoré si zmerali sily o titul majstrov Slovenska. Trenčanom určil žreb Finále skupinu A. V tej dominovali už počas skupinových zápasov, … Continued